1. logo
    مرکز حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران
    • تاریخ : امروز یکشنبه 30 اردیبهشت ماه 1397


بازگشت

تاریخ درج : 1395/11/19
موضوع : حراست بازوي توانمند مديريت در پيشگيري از آسيب‌هاي احتمالي است
خلاصه :
حجت الاسلام والمسلمين شهيدي:
حراست بازوي توانمند مديريت در پيشگيري از آسيب‌هاي احتمالي است.
نماينده ولي فقيه، معاون رييس جمهور و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: حراست بازوي توانمند مديريت سازمان در شناسايي نيروهاي متعهد و متخصص و پيشگيري از آسيب‌هاي احتمالي است.


حجت الاسلام والمسلمين شهيدي در پنجمين همايش سراسري رؤساي حراست بنياد استان‌ها و سازمان‌هاي تابعه بنياد شهيد و امور ايثارگران که در مشهد مقدس برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: انقلاب اسلامي ايران بي نظيرترين انقلاب در کل جهان است زيرا تمام انقلاب‌ها در دنيا براي مسائل سياسي و اقتصادي انجام شدند، اما انقلاب اسلامي ايران، انقلابي اعتقادي بوده که تا امروز بي نظير است.
وي با بيان اينکه انقلاب فرهنگي ايران اسلامي نشأت گرفته از اعتقادات مردم بود، تصريح کرد: بعد از جنگ جهاني دوم دنيا به دو قطب شرق به رهبري شوروي و غرب به رهبري آمريکا تقسيم شد، اما امام خميني (ره) به واسطه تدبيري که از شرايط سياسي جهان داشت، فرمودند: «نه شرقي نه غربي، جمهوري اسلامي». يعني ايران، طرفدار بلوک شرق و غرب و در اردوگاه سوسياليسم و ليبراليسم نيست و خود يک حکومت مقتدر و مستقل در جهان است.
معاون رييس جمهور در همين راستا گفت: مردم مسلمان ايران متحد و يکپارچه با رهبري امام خميني (ره) و با توکل به خداوند همگي با هم براي اعتقادات اسلامي و تفکر ديني قيام کردند که تمامي قوانين و فعاليت‌هاي کشور بايد بر پايه اسلام ناب محمدي پايه گذاري و اجرا شود.
وي با بيان سخناني از امام راحل (ره) گفت: امام در سخنراني‌هاي خود چندين بار بر اين موضوع تاکيد داشتند که انقلاب اسلامي بزرگ‌ترين انقلاب در عصر حاضر است و به ساير کشورها صادر مي‌شود آن هم نه با جنگ و خونريزي بلکه با اعتقادات اسلامي در قلب مردم مي‌نشيند لذا ابرقدرت ها در صدد مخالفت و ضربه زدن به جمهوري اسلامي ايران برآمدند.
نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران با بيان اينکه مردم ايران در دوران دفاع مقدس با تمام دنيا شجاعانه مبارزه کردند، گفت: ايران با تقديم 230 هزار شهيد و بيش از 560 هزار جانباز از اسلام ناب محمدي که اعتقاد مردم ايران اسلامي بود در مقابل تمام دنيا دفاع کرد، زيرا جنگ 8 ساله فقط به نام صدام بود اما در واقعيت کشور ما با تمام دنيا مبارزه کرد، زيرا تمام کشورهاي دنيا به عراق امکانات و تجهيزات مي‌دادند.
رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با بيان اينکه 3 عامل اصلي در پيروزي انقلاب ايران اسلامي نقش اساسي داشت، گفت: اعتقادات مردم، رهبري امام خميني (ره) و اتحاد و يکپارچگي مردم ايثارگر ايران اسلامي 3 عامل اساسي در پيروزي انقلاب و استمرار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است. مردم با اعتقادات اسلامي و با مديريت امام راحل به ارتش و سپاه کمک کردند و يکپارچه از وجب به وجب اين مرز و بوم دفاع کردند به شکلي که نمونه اين مبارزه تا به امروز در جهان ديده نشده است.
حجت الاسلام والمسلمين شهيدي خطاب به تمامي مديران و پرسنل که در مجموعه حراست هر دستگاهي خدمت مي‌کنند، گفت: شما مسئول حفاظت از اين انقلاب، خانواده شهدا و ايثارگران، آرمان‌هاي دفاع مقدس هستيد و بايد با هوش و ذکاوتي که داريد از هرگونه آسيب با جديت و تمام قوا پيشگيري کنيد.
وي خطاب به رؤساي حراست بنياد استان‌ها در بنياد شهيد و امور ايثارگران، گفت: وظيفه شما براي جذب نيرو، شناسايي افراد متعهد، متخصص و پايبند به نظام اسلامي و رهبري است نه صرفاً در کلام بلکه در عمل بايد متعهد باشند تا بتوانند به اين مملکت با اهداف انقلابي خدمت کنند و قضاوت شما بايد بر اساس عدل و انصاف و نه موضوعات شخصي باشد.
 حجت الاسلام والمسلمين شهيدي با اشاره به توصيه مقام معظم رهبري که مسائل سياسي نبايد وارد بنياد شهيد و امور ايثارگران شود، تأکيد کرد: مسئولين بنياد شهيد و امور ايثارگران بايد از شرايط سياسي روز دنيا و کشور آگاهي داشته باشند اما نبايد از جناح‌هاي سياسي جانبداري کنند و بايد به صورت يک بازوي توانمند به مديريت بنياد مشاوره دهند.
گفتني است، حجت الاسلام والمسلمين شهيدي در اين همايش با اهداي لوح تقدير و تشکر از خدمات سجاد قاسمي مديرکل سابق دفتر مرکزي حراست بنياد، حسن شهابي را به عنوان سرپرست مرکز حراست بنياد شهيد و امور ايثارگران معرفي کرد.